Co przyniósł Battlefield 2?
www.aviationresources.com.pl

Battlefield szybko stał się jedną z najbardziej popularnych strzelanek wojennych. To nie może dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę doskonałą jak na tamte czasy grafikę, duże możliwości interakcji z otoczeniem czy interesujące misje. Wszystkie te plusy twórcy gry starają się zresztą kontynuować do dziś. Kolejne odsłony zachwycają skomplikowanym systemem destrukcji otoczenia, piękną (choć nie pozbawioną błędów) szatą graficzną czy szczegółowo wyreżyserowanymi misjami.

Trzeba przyznać, że ten ostatni bywają też krytykowane przez graczy uwielbiających bardziej wolną rozgrywkę. Battlefield w trybie single player zdecydowanie nie należy do sandboxów. Za multi to zupełnie inna historia. Battlefield słynie przede wszystkim z multiplayera.

Już B2 potwierdził, że twórcy gry wiedzą, jak robi się strzelanki i jeszcze nie raz wyraźnie zaznaczą swoją pozycję na rynku gier komputerowych. Osoby z niecierpliwością czekające dziś na kolejne odsłony serii i nowe dodati DLC są najlepszym potwierdzeniem tych słów. W Battlefield 2 uczestniczymy w pewnego rodzaju political fiction. Konflikt, który ma miejsce odbywa się w czasach współczesnych a przeciwnych stronach stają Stany Zjednoczone i Chiny, a także państwa Bliskiego Wschodu.

Oczywiście każda frakcja charakteryzuje się innymi uzbrojeniem, pojazdami czy wyglądem mundurów. Miłym urozmaiceniem jest również to, że lokalizacje nie powstały jedynie w wyobraźni projektantów leveli, a są wzorowane na prawdziwych obszarach w danej części świata.