Czyszczenie auta – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Zabierając się za czyszczenie auta nierzadko się zastanawiamy – zrobić to samemu, czy oddać samochód w ręce profesjonalistów. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Oto kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać, podejmując decyzję. Czyszczenie auta we własnym zakresie to na pewno korzyści dla naszego portfela.

Jednakże trzeba pamiętać, że czyszcząc auto samodzielnie, zazwyczaj nie mamy dostępu do specjalnych odkurzaczy piorących czy detergentów. Trzeba się liczyć z tym, że przez to nasze wysiłki mogą pójść na marne. Należy pamiętać, że czyszczenie tapicerki to nie jest prosta sprawa. Plamy mogą z niej nie nie zniknąć, a przy tym nieumiejętne pranie i suszenie może tylko pogorszyć sprawę.

Z kolei oddanie auta w ręce profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem aut to czasem niemały wydatek. Usługi specjalistów zazwyczaj zawierają mycie całego auta, woskowanie, odkurzanie i czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki oraz podsufitki. Używane są do tego specjalne odkurzacze piorące oraz środki czystości. Korzystając z pomocy takich firm, mamy pewność, że nasz samochód będzie w stu procentach czysty i nie musimy się martwić o lakier czy tapicerkę.