apteki.postep.edu.pl

Jedną z najbardziej wyrafinowanych kuchni świata jest kuchnia francuska. Francuzi podobnie jak Włosi i Hiszpanie, dużą wagę przywiązują do niespiesznej celebracji posiłków, a także piją wino prawie do każdego posiłku.

Jakie są najpopularniejsze francuskie potrawy, których trzeba spróbować będąc we Francji? Na początku warto zaznaczyć, że kuchnia francuska jest bardzo różna dla różnych regionów Francji. Paryżanie w porze obiadu najczęściej zajadają się ostrygami (często podaje się je w sosie na bazie białego wina), smakowitą wołowiną określaną przez nich jako paleron, do której w formie przystawki seruje się ser pleśniowy z dodatkiem miodu.

Dzielnicą, w której serwuje się najpyszniejsze obiady jest paryski Montmartre. Czy uwierzycie, że Francuzi są zdolni zaserwować nawet kebab w bagietce? W ogóle, pieczywo odgrywa bardzo ważną rolę w diecie Francuzów.

Paryżanie niemal każdego dnia delektują się świeżą i chrupiącą bagietką, przeważnie maczaną w kawie. Popularne jest również pieczywo serwowane z dodatkami takimi jak orzeszki, rodzynki, czy ser kozi.