Minibarki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pokoju hotelowego. To niewielkie lodówki wkomponowane w szafki hotelowe – wyglądają zazwyczaj jak reszta mebli, jednak mają inna zawartość.

Wybór minibarku do pokoju hotelowego jest bardzo ważny – element ten musi bowiem nie tylko być praktyczny i spełniać swoje podstawowe zadanie, ale także być estetyczny i pasować do reszty wystroju. Czym zatem należy przede wszystkim kierować się w wyborze hotelowego minibarku? Bardzo ważna jest pojemność takiego barku – może ona wynosić nawet kilkadziesiąt litrów.

Oczywiście pojemność powina być adekwatnie dobrana do rodzaju pokoju – przy wyposażeniu pokoju jednoosobowego warto oczywiście decydować się na mniejsze barki.Ponieważ minibarek to nic innego jak lodówka w meblu konieczne jest zwrócenie uwagi na pracę takiego sprzętu – czy działa cicho i czy ewentualne dźwięki nie będą przeszkadzały hotelowym gościom podczas snu czy też odpoczynku.

Sprawdź też materiał, z jakiego jest wykonana obudowa – najelpiej spisują się meble wykonane ze stali nierdzewnej – gwarantują bowiem długoletnią i bezproblemową pracę. Są też o wiele łatwiejsze w czyszczeniu niż minibarki obudowane tworzywem sztucznym lub naturalnym drewnem.

Poza walorami estetycznymi ważne jest zużycie energii elektrycznej w pracy minibarku oraz jego ergonomia. Warto wybierać też minibarki z ruchomymi półkami – dzięki temu można dostosowywać wnętrze lodówki do róznych produktów, co będzie dodatkowym udogodnieniem dla gości.