Jak należy woskować karoserię samochodu?

Woskowanie to bardzo ważny zabieg z zakresu kosmetyki aut. O ile samochód staramy się myć regularnie, tak o woskowaniu zazwyczaj zapominamy lub po prostu wydaje się nam to zbyt czasochłonne. Warto raz na jakiś czas woskować lakier.

Choć zajmuje to sporo czasu i wymaga od nas dużego wysiłku, to popłaca. Jeśli będziemy systematycznie wykonywać woskowanie, lakier naszego auta dłużej pozostanie ładny i błyszczący. Ponadto, jeśli nasz samochód ma już parę lat, woskowanie może być sposobem na przywrócenie blasku zmatowiałemu, wyblakniętemu lakierowi.

Przystępując do woskowania auta należy zakupić odpowiednie środki pielęgnacyjne. Na rynku mamy do wyboru woski do nakładania na mokro lub na sucho. Potrzebna będzie także gąbka.

Należy nakładać niewielkie ilości preparatu na fragmenty lakieru, zaczynając od góry i kończąc w dolnych partiach nadwozia. Nie należy nakładać wosku na elementy plastikowe. Ponadto trzeba wiedzieć, że nie powinno się wykonywać tej czynności w bardzo ciepły i słoneczny dzień.

Oczywiście, przed woskowaniem samochód powinien być dokładnie umyty i wypolerowany.