Jak wyczyścić elementy plastikowe we wnętrzu auta?

Czyszcząc auto nierzadko skupiamy się tylko na umyciu nadwozia, szyb oraz odkurzeniu dywaników. To jednak za mało. Czyszcząc wnętrze auta nie należy zapominać o elementach plastikowych.

Jak należy o nie dbać? Warto skorzystać ze specjalnych preparatów, które skutecznie usuną kurz oraz zabrudzenia. Częstym problemem plastikowych elementów umieszczonych na bocznych drzwiach są tłuste plamy od naszych rąk. Co więcej, zbiera się w tych miejscach sporo bakterii.

Specjalne środki do czyszczenia plastików w aucie mają działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Ponadto w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy nadać elementom błyszczący lub matowy wygląd. Przyda się ściereczka z mikrofibry, którą rozprowadzimy środek czyszczący.

Zazwyczaj są to spraye lub pianki. W przypadku większych zabrudzeń, należy zacząć od przetarcia elementów plastikowych mokrą szmatką, w celu usunięcia wierzchniej warstwy brudu. Warto także mieć zawsze pod ręką w czasie jazdy nawilżone ściereczki do czyszczenia powierzchni kokpitu.

Możesz być pewien, że deska rozdzielcza oraz elementy plastikowe w Twoim aucie, wyczyszczone w taki sposób, będą wyglądać jak nowe.