https://winayo.pl/sklep/produkt/san-marzano-itratturi-primitivo

Lato to czas owoców i warzyw. Jedyny taki w roku, kiedy codziennie możemy jeść świeżo i wcale nie musimy wkładać w to zbyt dużo wysiłku.

Warto więc o tym pamiętać i zamiast jeść mrożonki albo wymyślne dania zwrócić się ku prostocie i temu, co nasi rodzice i dziadkowie jadali w tym okresie. Jeden z najpyszniejszych, wakacyjnych zestawów obiadowych, który wielu kojarzy się z dzieciństwem to oczywiście jajko sadzone, młode ziemniaczki ugotowane i posypane koperkiem, a do popicia kefir.

Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy nie lubią tej potrawy. Innym tradycyjnym obiadem latem jest kotlet schabowy, młode ziemniaki, a do tego mizeria, czyli świeże ogórki ze śmietaną czasem także koperkiem lub szczypiorkiem przyprawione solą i pieprzem.

Co do surówek z resztą to możemy latem jeść choćby bardzo popularną fasolkę szparagową albo gotowanego kalafiora, albo po prostu zjeść surowego pomidora zamiast sałatki. Wśród tradycyjnych polskich przepisów znajdziemy mnóstwo pomysłów na letni obiad.