Meble konferencyjne mogą być bardzo różne od tych bardzo eleganckich po mnie eleganckie, ale za to nietuzinkowe.

Skąd takie rozróżnienie? Wiele firm posiada sale konferencyjne po to by w nich prowadzić spotkania z klientami, szkolenia czy spotkania dla pracowników.

W zależności od tego, czym zajmuje się konkretna firma posiada również adekwatne wyposażenie w tym również meble.

Oczywiście dla tych, którzy zajmują się produkcją, dystrybucją mebli będzie to tak zwany punkt honoru, aby wygląd firmy był kompatybilny z tym, czym się zajmują.

Jeśli wejdziemy do firmy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz również najprawdopodobniej spotkamy dobrze zagospodarowaną przestrzeń bez względu na to jak duża by ona była to ludzie tam znajdujący się, ale i to, co ich otacza ma spowodować, że będziemy chcieli skorzystać z ich usług to, co będzie ich otaczać będzie działać na nas motywująco lub demotywująco.

Jeśli zaś udamy się do wszelkiego rodzaju pracowni kreatywnych sala konferencyjna może wyglądać zupełnie inaczej niż w wielkiej korporacji czy hotelu.

Tutaj wyposażenie, meble, kolory mogą być ściśle związane z tym, czym kreatywni ludzie mają do czynienia, na co dzień w szczególności, jeśli są to artyści zajmujący się rysunkiem, malarstwem, komiksem, grami 3d czy jeszcze innymi.

Agencje reklamowe również odbiegają od sztampowych sal konferencyjnych urozmaicając je na przykład meblami nie prostokątnym a okrągłym stołem, który ma dawać możliwość, aby każdy z siedzących przy nim widział innych uczestników.