Miłe otoczenie

Na poziom frustracji i stresu wpływają rozmaite czynniki. Dla każdego człowieka prawdopodobnie jest to inny zespół sytuacji. Jest wiele osób, które denerwuje samo nawet otoczenie.

Zostało udowodnione naukowo, że pomieszczenia, w których na co dzień przebywamy czy pracujemy mają na nas silny wpływ. Niektórzy psychologowie zalecają swoim pacjentom w ramach skutecznej walki ze stresem otaczanie się miłymi dla nich przedmiotami. Czasem także wskazana jest zmiana całego wystroju i kolorów wnętrz, w których spędzają czas.

Przedmioty cieszące oko to z pozoru błaha sprawa. Jednak są ludzie, na których tak silne jest oddziaływanie otoczenia, że taka zmiana wystroju może znacznie poprawić ich kondycję psychiczną i obniżyć poziom frustracji i stresu. Źle dobrany kolor ścian czy drażniący układ mebli może być fatalny w skutkach dla niektórych osób, gdyż zamiast wypoczywać po pracy skupiają się nawet nieświadomie na tym co je razi w wyglądzie mieszkania.

Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nasze lokum nie wpływa na nas destrukcyjnie, bo może wystarczy mała zmiana czy przemeblowanie i będzie nam lepiej się żyło.