Mycie samochodu po zimie

Czyszcząc auto zimą mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem zabrudzeń. Zimą nasze auta są narażone na działanie soli, która może spowodować spore uszkodzenia. Sól sprawia, że samochód rdzewieje od spodu oraz powoduje niszczenie między innymi chłodnicy. Mechanicy uważają, że warsztaty mają wczesną wiosną więcej klientów właśnie za sprawą soli, którą posypuje się jezdnię. Myjąc samochód po zimie, warto zacząć od wypłukania soli z podwozia.

Należy opłukiwać spód auta wodą, jednak należy robić to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić elektroniki. Trzeba także dokładnie wypłukać zderzaki oraz koła. Dopiero wtedy można przystąpić do normalnego mycia w szamponie. Jednakże warto wiedzieć, że świetnym rozwiązaniem może być także skorzystanie z usług myjni ręcznej. Specjaliści usuwają osad najpierw przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem oraz specjalnych preparatów czyszcząco-konserwujących.

Zdarza się także, że niektóre firmy czyszczące oferując usługę mycia auta po zimie, stawiają samochód na podnośniku, dzięki czemu mają lepszy dostęp do zabrudzonych powierzchni.