Mycie szyb samochodowych

Czyszcząc samochód nie można zapomnieć o dokładnym umyciu szyb. Nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, należy co jakiś czas przecierać szyby.

Jak to robić i o czym pamiętać? Mycie szyb powinno odbywać się przy pomocy specjalnych środków do mycia szyb samochodowych. Nie każdy zwykły płyn do mycia okien będzie się nadawał – niektóre mogą pozostawiać smugi.

Czyszczenie szyb zewnętrznych warto rozpocząć od umycia ich wodą z dodatkiem szamponu do mycia karoserii. W taki sposób usuniemy zabrudzenia.

Następnie można spryskać szyby płynem i wytrzeć szmatką z mikrofibry lub irchy. Można w tym celu wykorzystać także jednorazowe chusteczki, które są nasączone specjalnym środkiem.

Sprawdzi się także ściągaczka do wody, dzięki której zapobiegniemy powstawaniu smug. Do czyszczenia szyb od wewnątrz należy użyć płyn lub wcześniej wspomniane chusteczki.

Trzeba także pamiętać, aby szmatki były czyste i suche, ponieważ brudne tylko rozmażą brud, a wolno schnące będą powodowały smugi. Możesz być pewien, że w ten sposób wyczyszczone szyby będą lśnić.