Naturalnie czarne meble

We współczesnych czasach coraz częściej możemy spotkać się z modą na ekologię. Nic więc dziwnego, że także planując zagospodarowanie własnego domu czy mieszkania poszukujemy takich rozwiązań, które będą przyjazne dla środowiska. Między innymi dlatego chętnie sięgamy po meble z naturalnego mebla.

Co ciekawe, na rynku dostępne są naturalne meble nawet w czarnym kolorze! Choć wydaje się to niemożliwe, drewniane meble o bardzo ciemnej lub czarnej barwie wcale nie muszą być barwione w sztuczny sposób. Mogą mieć taki nietypowy kolor, jeśli zostaną przygotowane z drewna hebanowego. Jest to gatunek drewna, który cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na swoją nietypową kolorystykę, ale także trwałość i wytrzymałość.

Niestety, choć sprzęty wykonane z hebanu mogą pochwalić się niesamowitą jakością, jednocześnie wyróżniają się także wysoką, adekwatną do ich doskonałości ceną. Warto wiedzieć, że prawdziwy heban pochodzi z drzew rosnących w strefie zwrotnikowej i podzwrotnikowej. W naszym kraju możemy jednak zakupić także meble wyprodukowane z tak zwanego „polskiego hebanu”, nazywanego także czarnym dębem.

Na rynku często możemy spotkać też wyroby z imitacji hebanu. Zwykle jest to drewno gruszy, dębu lub grabu, nasycone odpowiednimi barwnikami.