Pielęgnacja mebli drewnianych
wdmuchiwanie celulozy

Drewniane meble posiadają wyjątkowy, niepowtarzalny urok. Nie sposób nie zauważyć, że malownicze słoje i naturalna barwa drewna sprawiają, że niemal każde wnętrze staje się bardziej przytulne i unikatowe. Żeby jednak móc w pełni cieszyć się czarem drewnianych mebli, warto wiedzieć, jak prawidłowo je pielęgnować. To, w jaki sposób trzeba dbać o sprzęty domowe, w dużej mierze zależy od tego, czym pokryta jest ich powierzchnia.

Na szczególną uwagę zasługują meble olejowane. Nie należy czyścić go wodą, ale każdorazowo usuwać zabrudzenia suchą szmatką. Następnie warto sięgnąć po miękką ściereczkę, nasączyć ją takim samym olejem, jaki był wykorzystywany podczas olejowania i dokładnie wcierać w powierzchnię mebla. Taki zabieg należy powtarzać co dwa miesiące.

Dzięki temu z czasem drewno będzie stawało się coraz trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Użycia specjalnych środków wymagają również meble woskowane. Należy do nich dobierać tylko takie mleczka do czyszczenia, które będą zawierały dodatek wosku. Co więcej, mleczko powinno być dopasowane barwą do pielęgnowanych mebli.

Trzeba także pamiętać, że na woskowanej powierzchni nie wolno stawiać gorących przedmiotów.