Pranie podsufitki
www.jovanka.co.uk

Pranie podsufitki to nie lada wyzwanie. Wiele osób nie wie, jak się w ogóle do tego zabrać. Jeśli mamy możliwość zlecenia tego zadania profesjonalistom, lepiej nie zwlekać. W przypadku, gdy musimy zrobić to samodzielnie, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Jest wielu przeciwników prania tego elementu na mokro, ponieważ może to wywołać uszkodzenia, takie jak plamy, zacieki czy też odklejanie się materiału. Jednakże dokładne wyczyszczenie podsufitki na sucho może być wręcz niemożliwe. Zatem, warto zaopatrzyć się w miękką szczotkę lub pędzel, odpowiedni detergent oraz odkurzacz piorący. W przypadku, gdy nie mamy dostępu do odkurzacza ekstrakcyjnego, można skorzystać ze zwykłego odkurzacza z funkcją prania.

Czyszczenie podsufitki należy zacząć od tyłu pojazdu, ponieważ w tej części podsufitka jest zazwyczaj najczystsza. Najbrudniej jest najczęściej na przedniej części. Dzięki takiej kolejności unikniemy rozcierania brudu na całą powierzchnię podsufitki. Trzeba pamiętać, że szczotka lub pędzel powinny być bardzo często płukane, aby uniknąć zacieków po wyschnięciu.

Istotne jest, aby nie używać zbyt dużej ilości wody i robić to bardzo delikatnie. Przy pomocy odkurzacza należy odsysać wodę.