www.ytongsilka.pl https://magar.pl/

Buty to często najważniejszy element stroju. Podobno właśnie one świadczą o całości, muszą więc być odpowiednio dobrane i przede wszystkim zadbane.

Nawet bardzo drogie, skórzane buty, nie przyniosą nam chluby, jeśli nie zadbamy o nie w specjalny sposób. Suche obuwie należy czyścić przede wszystkim dobrą pastą, polerując je potem flanelą lub specjalną szczotką.

Jeśli powierzchnia buta jest już zniszczona, widać zarysowania i otarcia można zaopatrzyć się w pastę koloryzującą i zakryć niedoskonałości. Jeśli chodzi o mycie, tutaj najlepsze okaże się umycie w letniej wodzie i następnie wysuszenie, zalecane jest jednak, by temperatura nie przekraczała 45 stopni.

Mocniejsze zabrudzenia można czyścić specjalnymi środkami, mieszając wtedy zakupiony środek z wodą i używając do tego celu specjalnej szczoteczki. Dodatkowe właściwości dezynfekujące poprawią stan buta i usuną nieprzyjemny zapach.

W sklepach można znaleźć wiele preparatów, które ułatwią impregnację obuwia. Chcąc wyglądać zawsze efektownie i zadbanie powinniśmy zakupić jeden z nich.