www.rosomaki.com.pl

Potrawa nosi piękną, aczkolwiek niestety mylną nazwę – ostrygi z Rocky Mountain. Jednak temu przysmakowi daleko jest do ostryg. Pod tą ładną nazwą kryje się nic innego jak smażone jądra byka – danie bardzo popularne i przede wszystkim lubiane w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Przygotowując ostrygi z Rocky Mountain należy najpierw obrać jądra, następnie je pokroić i podgotować. Po tym etapie jądra obtacza się w mące i smaży na głębokim tłuszczu. Gotowe danie zazwyczaj serwuje się z sosem, najczęściej koktajlowym.

Usmażone i podane na talerzu jądra byka do złudzenia mogą przypominać nuggetsy. Lepiej jest jednak nie dociekać, co kryje się pod ich złocistą i chrupiącą panierką. W USA czy Kanadzie jada się nie tylko jądra byka, zastępczo można także przygotowywać jądra bizonów lub dzików.

Ci, którzy tej potrawy smakowali zgodnie twierdza, że jest smaczna i bardzo pospolita w smaku. Póki jedzący nie jest świadomy tego, co ma na talerzu, można być niemal pewnym, że danie będzie mu smakować.