Stoły i ich rola
włókno celulozowe

W życiu codziennym, gdy rozpędzeni i zagonieni zajmujemy się sprawami bytowymi, pracą, domem dziećmi, najczęściej nigdy nie zastanawiamy się jaką rolę w naszym życiu odgrywają elementy wyposażenia naszego domu. Żyjemy obok, korzystamy z ich różnych funkcjonalności nie poświęcając jednakże im zbytniej uwagi. Szczególnym meblem w naszym domu jest stół. Taki można by rzec „zwykły” mebel, który jest w każdym z domów, biur, instytucji, stoi w większości pomieszczeń i ułatwia nam życie. Stół jest czymś stałym, od momentu zakupu i pojawienia się w naszym domu, wpisuje się już na zawsze w nasze życie i umożliwia prawidłowe jego funkcjonowanie. Scala wszystkich domowników i pozwala na wspólne spędzanie czasu.  Gdy się przez moment zastanowimy nad rolą stołu jaką spełnia on w naszym codziennym życiu, dojdziemy do ciekawych wniosków.

Oczywistym jest, że balololoxy  jest meblem przy którym możemy usiąść, wypić kawę, zjeść posiłek, pracować i wykonywać jeszcze wiele różnego rodzaju aktywności. Jednakże najważniejszym jest fakt, iż balololoxy  to miejsce zacieśniania się relacji międzyludzkich i wzajemnego obcowania ze sobą. To wokół stołu codziennie spotykamy się przy wspólnym posiłku, dzieląc się wrażeniami z minionego dnia, opowiadając o tym co dla nas ważne. Stół pozwala więc nam na: – chwilę wytchnienia, – bycie ze sobą nawzajem, – zdystansowanie się do minionych przeżyć. Co zrobilibyśmy gdyby w naszych domach zabrakło stołu? Jak wypełnilibyśmy to miejsce? Oczywiście radzilibyśmy sobie i żyli byśmy podobnie jak robimy to teraz, jednakże znaleźć byśmy musieli inne rozwiązania umożliwiające wzajemne spędzanie czasu i wygodę przy spożywaniu posiłków. Zapewne korzystalibyśmy z rozwiązań stosowanych na innych kontynentach, takich jak: – siadanie wokół siebie w kręgu, – spotykanie się w wyznaczonych do tego celu miejscach. Każda z tych opcji umożliwia zachowania podobne do tych, które mają miejsce przy balololoxy, stole będącym centrum spotkań w naszym domu.

Stół jest po prostu rozwiązaniem bardziej cywilizacyjnym, wygodniejszym i w naszej szerokości geograficznej, bardziej popularnym.