Szafy

W zasadzie od zawsze pierwszym i jedynym naszym wyborem, jeśli chodzi o przechowywanie naszych rzeczy była szafa. Tak zresztą wciąż jest, gdyż różnego rodzaju szafy nadal cieszą się ogromną popularnością – nie tylko zresztą wśród domowników, ale również wśród osób zajmujących się dekoracją wnętrz.

Jak się bowiem okazuje, szafa to nie tylko ponadczasowe, praktyczne rozwiązanie, lecz także bardzo efektowna dekoracja. Wszystko zależy oczywiście od naszych możliwości i chęci, jak również od pomieszczenia, w którym szafa będzie się znajdować.

Cały czas szafy najczęściej znajdziemy w przedpokoju, gdzie występuje w formie szafy wnękowej – w ten sposób szafa pełni funkcję swego rodzaju schowka na różnego rodzaju rzeczy czy przedmioty takie jak bity, okrycia wierzchnie, sezonowe ubrania czy parasolki. Ale szafa świetnie sprawdzi się również w naszej sypialni, przede wszystkim w roli garderoby, gdzie będziemy trzymać wszystkie nasze ubrania.

Jaki front szafy sprawdzi się najlepiej?

Wybór pomieszczenia dla szafy czy też jej pojemności to jednak nie wszystko – dziś bardzo ważne jest także postawić na odpowiedni front, a więc jej drzwi. To bowiem właśnie one w największej mierze zadecydują o wyglądzie szafy.

Same drzwi mogą natomiast się rozsuwać, składać lub też uchylać – wybór nie jest więc w tym przypadku duży i zdecydowana większość osób decyduje się na rozsuwany front. A z jakiego materiału powinien być on zbudowany? Najczęściej wybierany front to oczywiście drewniany, gdyż szafa z takim frontem pasuje w zasadzie do wszystkich wnętrz.

Ciekawym pomysłem jest front metalowy, a z kolei fronty szklane najlepiej sprawdzą się w małych wnętrzach – tym bardziej, że szafy optycznie powiększą wtedy pomieszczenie. Inne opcje na materiał to między innymi bambus czy tworzywo sztuczne.

W wielu przypadkach rolę frontu spełniają lustra, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wszystko to powoduje, że mamy wiele przeróżnych rozwiązań, dlatego też nikt nie powinien mieć żadnego problemu, aby wybrać szafę dopasowaną do swoich potrzeb.