Nie zawsze Para Młoda korzysta z pełnego pakietu, jaki oferuje lokal weselny. Czasami narzeczeni decydują się niektóre rzeczy wybrać na własną rękę, np. meble czy dekoracje. Często natomiast organizują swoje wesele całkowicie samodzielnie i niemal na każdej płaszczyźnie mają wolną rękę.

Niewątpliwie dobór mebli stanowi dla Pary Młodej duży problem. Na co powinni zwrócić szczególną uwagę decydując się na wybór mebli do lokalu weselnego? Na pewno meble nie są kluczowym elementem zabawy weselnej, dlatego też niekoniecznie trzeba przeznaczać na nie wielkie fundusze. Nie znaczy to oczywiście, że należy wybrać najgorsze meble, gdyż bądź co bądź wpływają one na całokształt wystroju. Co zatem będzie najlepszym rozwiązaniem? Warto postawić na meble proste – minimalizm zawsze jest w cenie.

Takie meble nie będą narzucać konkretnego stylu i w rzeczywistości będzie można je dostosować do swoich potrzeb. Niewątpliwie zaletą takich mebli jest też fakt, iż przy ich większej ilości, np. krzeseł dla gości, których często jest sto i więcej, nie uzyska się na sali efektu przepełnienia i przepychu. Najlepiej sprawdzą się meble jasne, ale niekoniecznie białe, na których będzie widać nawet niewielkie zabrudzenia.

Do Sali weselnej najlepiej jest zamówić meble w kolorze beżowym, szarym lub przybrudzonej bieli. To uniwersalne kolory, pasujące także do klimatu ślubnego. Dodatkowo każdy mebel można delikatnie przystroić lub wybrać dla nich wspólny motyw – np. kokardą wiązaną na oparciu.