Ziołowa łagodność

Ludzie bardzo chętnie sięgają po różnego typu herbatki ziołowe, a ich sprzedaż utrzymuje się na stałym wysokim poziomie z tendencją wzrostową. Z czego to wynika? Pacjentami kieruje pewien rodzaj instynktu samozachowawczego, który wychodzi z założenia, iż to, co dane przez naturę nie może być szkodliwe.

I rzeczywiście, zdecydowana większość naparów ziołowych, które możemy sobie zaparzyć w domu i wypijać nie odnosi żadnego negatywnego skutku dla naszego organizmu. Są ludzie, którzy piją ziółka codziennie od lat i czują się doskonale – i grupa ta cały czas się powiększa.

Zioła połączone z odpowiednio zbilansowaną dietą mogą być wybornym sposobem na to, aby utrzymać doskonałą formę i samopoczucie. Miejmy przy tym na uwadze, że zioła są zazwyczaj bardzo łagodne.

Nie uderzają w nasz organizm skoncentrowaną dawką jakichś substancji, tak jak często czynią leki farmakologiczne. Obchodzą się delikatnie z żołądkiem i całym układem pokarmowym, dla którego zażywanie niektórych lekarstw jest poważnym obciążeniem i może zwiększać ryzyko podrażnień.